Cineminimaxi

Filmhuis Den Haag

Mediacultuur

Groep: 1-2, 3-4

Bezoek samen met je klas het minifestival Cineminimaxi, waar jullie getrakteerd worden op grappige, spannende en ontroerende films. Maar er is meer dan film kijken alleen. Na afloop spelen de kinderen in een kleurenlandschap, waar je de wereld van kleur, vormen, licht & schaduw verder onderzoekt, voelt, hoort en proeft.

Cineminimaxi is een filmfestival voor de allerkleinsten. Het programma is ontwikkeld door Taartrovers, die bijzondere films selecteren die met aandacht zijn gemaakt. Tijdens jullie bezoek bekijken jullie een programma met meerdere korte films.

Na de filmvertoning gaan de kinderen op onderzoek in het kleurenlandschap. In de filmzaal staan compacte, interactieve installaties waar ze meer leren over film, projectie, smaken, verhalen en geluiden, maar vooral over kleuren en vormen. Zo ontdekken ze spelenderwijs hoe kleuren verhalen sfeer geven, hoe licht en schaduw grappige beelden tevoorschijn toveren en hoe kleuren je smaak beïnvloeden. 

Cineminimaxi

Van 29 oktober tot en met 1 november is er vier dagen lang het Cineminimaxi festival in Filmhuis Den Haag. Op 29 en 30 oktober hebben we een bijzonder (voor)scholenprogramma voor peuters en kinderen uit groep 1, 2 & 3 en speciaal onderwijs.


Voorbereidend programma op school 

Ter voorbereiding op het festivalbezoek ontvangen jullie een lesbrief met een korte film en bijbehorende activiteit. Deze film is later ook onderdeel van het filmprogramma in het theater. Zo krijgen de kinderen alvast een kijkje in de verbeeldingskracht van film en bereiden ze zich voor op hun bezoek aan het festival. Tip: Neem vast een kijkje bij Taartrovers op School als je niet kan wachten.

Bezoek aan filmtheater 

Met de hele klas bezoeken jullie Cineminimaxi in Filmhuis Den Haag. In de filmzaal praten we kort met de kinderen over film in de bioscoop en bekijken we verschillende korte, bijzondere films met ruimte om te reageren en mee te wiebelen (25 minuten). Deze zijn vaak zonder dialoog, waardoor ze ook toegankelijk zijn voor kinderen die de Nederlandse taal niet (helemaal) meester zijn. In overleg is het ook mogelijk om de films te kijken met een gebarentolk. Daarop volgt een bezoek aan het kleurenlandschap, waar kinderen spelen met film en van alles ontdekken, onderzoeken en maken (30-45 minuten).

Verdiepingsprogramma op school

Na afloop van jullie festivalbezoek ontvangen jullie een lesbrief en kijktips om met de hele klas van te genieten.

Accepteer marketing-cookies om deze video te bekijken.

Aanbieder

Filmhuis Den Haag
Spui 191
2511 BN Den Haag

Neem contact op met
Esta Barends
070 365 60 30
educatie@filmhuisdenhaag.nl
www.filmhuisdenhaag.nl

Beschikbaar

29-10-2026 tot 30-10-2026

Lesmateriaal:
1. een voorbereidende film op school (facultatief) 2. een bezoek aan het festival met de hele klas 3. een lespakket voor verdieping na afloop. <p><strong>Lespakket voor op school&nbsp;</strong></p> <p>Voorafgaand aan en na afloop van het bezoek ontvang je een lespakket, zodat je het bezoek kunt voorbereiden in de klas. Onderdeel hiervan zijn films die jullie (steeds weer opnieuw, ook na afloop) kunnen bekijken via LessonUp.</p>
Bekijk lesmateriaal
Onderwijs:
Geschikt voor Primair Toon groepen
Geschikt voor Groep 1 Geschikt voor Groep 2 Geschikt voor Groep 3 Geschikt voor Groep 4 Niet geschikt voor Groep 5 Niet geschikt voor Groep 6 Niet geschikt voor Groep 7 Niet geschikt voor Groep 8
Geschikt voor Speciaal
Prikkelniveau:
Gemiddeld
Maatwerk mogelijk:
Ja
Rekening met visuele beperking:
Nee
Prijs:
€6,50 p/lln
Capaciteit:
30
Ringleiding aanwezig:
Nee
Rolstoel­toegankelijk:
Ja
Tijdsduur:
75 minuten