24-03-2026

Hoe om te gaan met weerstand van leerlingen

Datum  Dinsdag 24 maart 2026  
Tijd  Inloop 9.15  Training 9.30 – 12.30 
Locatie  Museon-Omniversum, Stadhouderslaan 37 |
Doelgroep  Educatoren musea en podia, vakleerkrachten en museumdocenten  
Kosten  Deze training wordt bekostigd vanuit Cultuureducatie met Kwaliteit 
Trainer  Manon van de Vondervoort, Teamleider Educatie Museon-Omniversum 

Steeds vaker horen we geluiden dat de cultuurbezoeken vanuit Vonk en Expeditie C anders gaan dan verwacht vanuit de culturele instellingen en vooral de mensen die voor de groep staan.  Hoe speel je daarop in als docent of als educator? Hoe ga je om met uitspraken van leerlingen die tegen je eigen principes of tegen de normen en waarden van je werkplek ingaan? Hoe geef je je grenzen aan en hou je het bezoek voor de groep en voor jezelf prettig?  

De trainer Manon van de Vondervoort, Teamleider Educatie bij Museon-Omniversum, is didacticus en educator, gespecialiseerd in het voeren van moeilijke gesprekken met leerlingen.  

Deze training is zo opgebouwd dat er eerst gekeken wordt naar het individuele ervaringen en stapsgewijs gewerkt wordt naar hoe de organisatie omgaat met uitspraken en kaders rondom dit thema.  

Je krijgt tips over hoe om te gaan met de uitspraken die in een groep voorbijkomen. Ook wordt de verbinding gelegd met wat jij zelf meebrengt op een dag. Je maakt een escalatieladder om in kaart te brengen wie of wat je kan gebruiken in je organisatie als het niet gaat zoals je verwacht. Daarna ga je met elkaar in gesprek over de afspraken die in je organisatie zijn gemaakt en beantwoord je daarbij vragen om helder te krijgen welke ondersteuning je krijgt en nodig hebt.  

Aanmelden

Informatie 

Wil je meer weten over deze training of heb je vragen, neem dan contact op met Herma Roos , 06-46 94 10 25.