De kunst van het kiezen

Beeldende kunst

Groep: 3-4, 5-6

Waarom bewaren we sommige dingen wel en andere niet? In deze museumles ontdekken leerlingen de kunst van het verzamelen. In de tentoonstelling 'Delfts blauw' zien zij hoe voorwerpen uit verschillende tijden en culturen samen een verhaal vertellen. Ze kijken naar glanzende schalen, bijzondere vazen en verfijnde decoraties.

De leerlingen worden zelf tentoonstellingsmakers. Ze onderzoeken hoe voorwerpen worden gekozen, geordend en gepresenteerd. In echte vitrines en met een krat vol bijzondere objecten richten zij samen een mini-tentoonstelling in en ervaren hoe uitdagend het is om van een verzameling een mooie tentoonstelling te maken.    

#jouwtentoonstelling #museumdenken #presenteren

Aanbieder

Kunstmuseum Den Haag
Stadhouderslaan 41
2517 HV Den Haag

Neem contact op met
Sarah van Aggelen & Tahnee Fraser
070 388 11 20
reserveringen@kunstmuseum.nl
www.kunstmuseum.nl

Beschikbaar

25-01-2027 tot 16-07-2027

Lesmateriaal:
De link naar het voorbereidend lesmateriaal wordt per e-mail toegestuurd. Of ga direct naar de website: www.kunstmuseum.nl/indeklas
Bekijk lesmateriaal
Onderwijs:
Geschikt voor Primair Toon groepen
Niet geschikt voor Groep 1 Niet geschikt voor Groep 2 Niet geschikt voor Groep 3 Geschikt voor Groep 4 Geschikt voor Groep 5 Niet geschikt voor Groep 6 Niet geschikt voor Groep 7 Niet geschikt voor Groep 8
Geschikt voor Speciaal
Prikkelniveau:
Gemiddeld
Maatwerk mogelijk:
Ja
Rekening met visuele beperking:
Nee
Prijs:
€6 p/lln
Capaciteit:
35
Ringleiding aanwezig:
Nee
Rolstoel­toegankelijk:
Ja
Tijdsduur:
75 minuten