Leerlingen van Rembrandt

Beeldende kunst, Cultureel erfgoed

Rembrandt was in de zeventiende eeuw al beroemd, maar wist je dat hij ook leerlingen had? Als een echte schoolmeester leerde Rembrandt zijn leerlingen schilderen, en sommige werden bijna net zo beroemd als hun meester. In deze les worden jullie ook even de leerlingen van Rembrandt. Wat leer je tijdens een les van een Meesterschilder?

In het museum gaan we eerst goed kijken naar schilderijen van Rembrandt en zijn leerlingen. Wat voor bijzondere technieken leerde Fabritius van zijn meester, wat voor details zijn er te vinden in het werk van Gerard Dou en hoe gebruik je kleur zoals Nicolaes Maes? Daarna kruipen we in de huid van Rembrandts leerlingen en gaan zelf experimenteren met de verschillende schildertechnieken in de Kunstwerkplaats. 

Aanbieder

Mauritshuis
Plein 29
2511 CS Den Haag

Neem contact op met
Maartje van der Meule
070 302 34 56
mail@mauritshuis.nl
www.mauritshuis.nl

Beschikbaar

01-10-2026 tot 16-07-2027

Lesmateriaal:
Materiaal om een bezoek aan het Mauritshuis voor te bereiden kun je vinden op onze website.
Bekijk lesmateriaal
Onderwijs:
Geschikt voor Voortgezet Toon groepen
Praktijkonderwijs Niet geschikt voor PrO 1 Niet geschikt voor PrO 2 Niet geschikt voor PrO 3 Vmbo Geschikt voor VMBO 1 Geschikt voor VMBO 2 Niet geschikt voor VMBO 3 Havo Geschikt voor HAVO 1 Geschikt voor HAVO 2 Niet geschikt voor HAVO 3 Vwo Geschikt voor VWO 1 Geschikt voor VWO 2 Niet geschikt voor VWO 3
Geschikt voor Speciaal
Prikkelniveau:
Gemiddeld

Maatwerk mogelijk:
Ja

Rekening met visuele beperking:
Nee
Ook avondvoorstelling:
Nee
Prijs:
€90 p/grp
Capaciteit:
15
Ringleiding aanwezig:
Nee
Rolstoel­toegankelijk:
Ja
Tijdsduur:
90 minuten